Vojna zvezd - Vstaja imperija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Klepet
Twi'leki EmptyTor Feb 15, 2011 8:23 pm by Padme Amidala

» Knjige
Twi'leki EmptyTor Feb 08, 2011 7:33 pm by Padme Amidala

» Glasba
Twi'leki EmptyTor Feb 08, 2011 7:33 pm by Padme Amidala

» Filmi
Twi'leki EmptyTor Feb 08, 2011 7:32 pm by Padme Amidala

» Čestitke za dan, ko ste se pricemerili na ta sveta
Twi'leki EmptyTor Jan 18, 2011 8:57 pm by Darth Maul

» Temna palača
Twi'leki EmptySob Jan 15, 2011 6:18 pm by Darth Sidious

» Dolina grobnic
Twi'leki EmptySob Jan 15, 2011 6:14 pm by Darth Sidious

» Skrivnostna grobnica
Twi'leki EmptySob Jan 15, 2011 6:05 pm by Darth Sidious

» Pristajalna steza
Twi'leki EmptySob Jan 08, 2011 9:31 pm by Yoda

Administratorji
Darth Sidious Twi'leki 1-44 Darth Maul Twi'leki 2-59
Affiliates
free forum


Twi'leki

3 posters

Go down

Twi'leki Empty Twi'leki

Objavlja by Darth Maul Pon Okt 18, 2010 2:51 pm

Twi'leki:
Opis: Nadvse lepa rasa na videz rahlo podobna ljudem. Ravno zaradi njihove lepote so bile ženske predstavnice premnogokrat ugrabljene in prisiljene v suženjstvo ali plesanje za denar. Dokaj hitro se učijo tujih jezikov vendar vseeno najraje uporabljajo svojo domačo govorico. Kadar pa si zaželijo lahko v največji tajnosti komunicirajo med seboj z pomočjo izrastkov, ki jih rastejo iz glave.
Zunanji opis: So močno podobni ljudem če izvzamemo, da je barva njihove kože vseh mogočih in nenavadnih odtenkov ter, da jim iz glave poganja dvoje lovk. V teh izrastkih se nahaja del možganov zatorej ne marajo ravno, da se lovk kdorkoli dotika saj jim le to povzroča bolečino. Če so za ženske predstavnice močno znane po celotni galaksiji zaradi svoje neizmerne lepote in privlačnosti pa so moški predstavniki znani po svoji grdobi.
Karakter: Twi'leki so ponosni a vendarle potuhnjeni saj z največjim užitkom izrabijo svojo lepoto za pridobivanje dobrin. Ker je precej potomcev prodanih v suženjstvo so tudi dokaj ubogljivi ter ponižni. Dokler seveda ne opazijo šibke točke gospodarja ter ga ubijejo in pobegnejo ali pa samo pobegnejo. Večina nato zaide na pota tatvin ali prostitucije.
Manj znano dejstvo je morda, da so tudi spretni (zmuzljivi) bojevniki kar je samo še ena izmed lastnosti, ki se nadvse prilega njihovemu samookoriščevalnem načinu življenja.
Darth Maul
Darth Maul
Sithovski vajenec

Število prispevkov : 217
Join date : 13/10/2010
Age : 30
Kraj : Tam kjer je temna stran prisotna

Nazaj na vrh Go down

Twi'leki Empty Re: Twi'leki

Objavlja by Darth Talon Čet Okt 21, 2010 12:05 am

Obrazec izpolnite in ga nato prilepite v ustrezni temi - glede na raso, kateri vaš lik pripada.




Pozdravljen nadobudni prebivalec galaksije. Do sedaj te v naših arhivih še niso zasledili zato bi te prosil, da navedeš svoje ime in od kod prihajaš.

Nadobudni prebivalec? Še enkrat si me drzni nasloviti s takim nizkotnim nazivom, pa te spremenim v sončni prah z enim samim trzljajem. Tako. Moje pravo ime je Amarna Scythe, a že dolgo me Galaksija pozna kot Darth Talon. Moj rojstni planet je rdeči Korriban, a moja noga že dolga leta ni stopila tja.

Zanimivo ime ni kaj. Kaj pa bi mi znal povedati o svojem videzu? Bi se znal opisati tako, kakor te vidijo drugi?

Ker sem Twi'Lekinja pri moških vse prevečkrat vzbujam poželenje, a to v boju in diplomatskih razpravah pride še kako prav, saj se tako osredotočijo samo na moj izgled, ne pa tudi na to, kaj počnem. No ja, saj ne da me moti. Moja prednost pač. Merim kakih dobrih sto sedemdeset centimetrov v višino, zaradi redne vadbe in težkega življenja pa je moje telo v odlični formi. Čeprav pri naši rasi barva kože zelo variira, je tako globoko rdeča kot jo najdete pri meni vseeno redka, zato me je dokaj lahko prepoznati, kar ni vedno pripravno. Poleg krvavo rdeče kože mi telo prekriva tudi mreža povsem črnih tetovaž, ki meni vlivajo moč, sovražnikom pa zledenijo kri v žilah. Moje oči so prodorne rumene barve in dajejo rdeči koži divji ognjeni kontrast, ki se dodatno ustrahuje moje nasprotnike. Kakor vsi Twi'Leki imam tudi jaz dve lovki, ki pa sta za razliko od večine zelo dolgi in mi pri lovljenju ravnotežja ničkolikokrat prideta zelo prav.

Kakor sem omenila že prej, me je zaradi mojega vpadljivega izgleda lahko opaziti, kar pa je včasih zelo nepripravno, zato je moje telo mnogokrat odeto v črna oblačila, ki so tako značilna za večino sithov. Kadar se mi ni treba skrivati nosim le malo obleke, saj me ovira pri mojem načinu bojevanja, pa tudi določeno prednost pridobim, če razkrijem več svojega telesa.


Natančen opis, a vsekakor premalo globok. Očitno vidiš le površinsko, medtem ko moje zanimanje sega tudi globje. Kako pa je z tvojo globino? Bi znal povedati kaj o tvojem značaju?

Mojega značaja si pa resnično ne želite spoznati pobliže. Takoj ko bi pokukali vanj bi vas namreč zgrabil s svojimi ostrimi zobmi in vas prežvečil kot obrabljeno igračko. Ampak če si to že tako presneto želite...naj vam bo. Že dolgo se nisem primerno izživela nad nekom.

Moje življenje ni bilo lahko, doživela sem veliko, srce se mi kar para ko pomislim na preteklost, spomini me tako bolijo, vlečejo me k tlom... Vse od naštetega je seveda res, a kaj ko so to le običajni izgovori, ki jih človek uporabi kot razlog za prehod na temno stran. To je tisto, kar vsi radi slišijo. "Oh joj, saj veste, da resnično nisem hotela pobiti pol mesta, a kaj ko..."bla bla bla, tukaj potem vstavite govor o neizmernem trpljenju v mladosti in podobne za lase privlečene zgodbice. Naj vam nekaj zaupam, ker sem zelo resnicoljuben twi'lek; ljubim laganje, še bolj pa ljubim krutost. Z moje strani ne boste nikdar slišali kakih izgovorov za posledice mojih dejanj. Tistega pol mesta sem pobila, zato ker jih nisem marala, ker mi je bilo preprosto dolgčas, ali pa sem potrebovala primerno gibljive tarče za vadbo.

Poleg tega, da mi ne morete zaupati, vam seveda tudi toplo priporočam, da se z menoj ne zapletate v besedne dvoboje, saj boste brez dvoma izgubili bitko. Uživam v bolečini drugih in ne bom pomišljala na zabadanje mojega meča v vase najšibkejše točke, zatorej se držite stran od verbalnih bitk v katerih prisostvujem tudi jaz.

Ker sem Twi'Lekinja in sem s tem samim dejstvom obsojena na večno zanimanje moških, pač ni druge, kakor da zanimanje na neki točki postane obojestransko. Seveda svoje partnerje izbiram zelo pozorno, saj morajo imeti mnoge odlike in kvalitete, med drugim tudi dejstvo, da so pripravljeni umreti po zadnjem stoku.


Da, to je že bližje temu, kar sem mislil. Vidim, da se tudi ocenjuješ precej natančno, mnogo bolj, kot sem mislil. Kaj pa si počel do tega dne, da te niso nikjer arhivirali? Opiši mi malo svoje dogodivščine od tedaj, ko si prijokal na svet, pa vse do danes.

Moja zgodovina je izredno krvava, zato vam priporočam, da si priskrbite veliko posodo, v katero boste lahko izpraznili vsebino svojega ubogega, občutljivega želodca. Ste? Odlično.

Rodila sem se na Korribanu, planetu rdečega peska in temnih vplivov. Morda je že to eden izmed razlogov, zakaj sem s takim veseljem in lahkoto zašla s poti svetlobe in se vrnila k svojim koreninam. Sithom. Kot majhno punčko so me prodali v suženjstvo na Nar Shadaa, ki jo večina vas pozna kot tihotapsko luno. Sprva sem bila le nepomembna deklica, ki je vsakovrstnim izmečkom stregla pijačo in hrano, a takoj ko sem pričela odraščati sem pritegnila pozornost enega izmed trgovcev s plesalkami in kaj kmalu me je odkupil za svojega delodajalca.

Kot vse Twi'Lekinje sem bila nadarjena za ples, še posebno tisto vrsto plesa, ki jo imate vi, moški, tako zelo radi. Zaradi svoje vpadljive rdeče kože sem se bolj izstopala in kaj kmalu sem bila znana tudi v višjih krogih. Navdušenje nad menoj je raslo, a jaz bi bila takrat veliko bolj srečna, ce bi bila deležna kar se da malo pozornosti. Ce pa se sedaj obrnem nazaj, tistih nekaj neprijetnih izkušenj ne bi zamenjala za to kar imam sedaj. Kakorkoli, postala sem tako znana, da si me je poželel videti celo eden izmed dveh takrat vrhovnih tihotapcev, Shail'n Skaar. Nad ponudbo sicer nisem bila prav nič navdušena, a kaj ko nisem imela nikakršne izbire.

Meseci so minevali in za svojega novega gospodarja sem se vse več kot samo plesala. Ne vem, če sem ravno srečna da je bil on moj prvi pravi gospodar, a lahko bi bilo še dosti huje. Kaj kmalu sem se privadila enoličnega življenja na tihotapčevi luni in hotela sem videti ostale planete, predvsem pa sem hotela vsem okoli sebe povzročiti enako bolečino kot so jo sami povzročili meni. Čez nekaj tednov se mi je ponudila edinstvena priložnost in seveda sem jo izkoristila. Vašega nedolžnega uma ne bom kvarila z vsemi krvavimi podrobnostmi, a vedite, da umetnost plesa nemalokrat vključuje tudi sloka rezila, in to znanje sem takrat s pridom uporabila.

Moj nekdanji gospodar je v neprepoznavnem stanju obležal na tleh svoje spalnice, jaz pa sem se, prosta in oborožena, po hitrem postopku odplazila do njegove osebne ladje. Kombinacijo vrat sem seveda poznala, saj me je velikokrat vzel s seboj, pilota pa tudi ni bilo težko pripraviti do tega, da me je odpeljal tja kamor sem želela. Navsezadnje so mi v suženjstvu pridobljene sposobnosti le prišle prav.

Želela sem se vrniti na svoj rojstni planet in to sem seveda tudi storila. Ne vem kako natanko sem naletela nanj, a vem da ga poprej se ni bilo tam, ko pa sem pomeziknila, je nenadoma stal med dvema visokima obeliskoma. Veter je tulil preko samotnega rdecega površja, s katerim sem se dobesedno stopila. Zdelo se je, da je to opazil tudi on, kajti prva stvar, ki jo je izrekel, je bila "Odlicna kamuflaža. To je tvoj planet." In tako se je začelo.

Domnevam, da je bilo preprosto. Tako ali tako sem bila polna besa in bolečine, sovraštva in jeze, ki jih je mogel samo se privleči na dan. Moj mojster se je imenoval Darth Shagarth in takrat se mi je zdelo, da mi razkriva čudesa sveta. Bila sem vedoželjna in polna zagnanosti, učila sem se hitro, napake pa sem popravljala se hitreje. Kar žarela sem od veselja, ko me je pohvalil, in povem vam, bila sem srečna kot se nikoli v življenju. Končno mi je nekdo namreč namenjal pozornost, ki ni bila orientirana le na kraj med mojima nogama.

Urjenje je trajalo kar nekaj časa. Obiskala sem tudi premnoge druge planete, katerih imen se niti ne spomnim več. Naučil me je obvladovati silo, upravljati z mislimi, manipulirati in prepričevati, a najbolj od vsega me je naučil umetnosti rezila. Kot odlična plesalka sem bila navajena lahkih, tekočih gibov, izmuzljivih manevrov in gibkih nog, zato z mečevanjem nisem imela problemov, še več; šlo mi je odlično.

Moj najsrečnejsi dan urjenja je bil prav zagotovo dan, ko sem dobila svoj svetlobni meč. Rdeč kot kri, kot moja koza, in z dvojnim rezilom. Shagarth je dejal, da imajo le redki jediji in sithi dvorezni svetlobni mec, kar me je navdalo s še večjim občutkom ponosa in veselja, ker sem to dosegla. Bila sem na vrhu sveta, sploh potem, ko mi je poleg meča dal še novo ime. Darth Talon.

Moj mojster me je naučil ogromno, a vendar je trdil, da si nekatere lastnosti in spretnosti lahko pridobis samo z izkušnjami, neprenehno vadbo in poskušanjem. A jaz sem imela vse to že zakopano v sebi, globoko spodaj pod vsemi zavretimi čustvi. In še predobro sem vedela, kako lahko zdrsne rezilo. Pa se je zgodilo. Opla.


Uh, si pa doživel veliko. Kar ne morem verjeti, da smo te lahko spregledali. Tega ti ne morem očitati, saj sem celo sam doživel manj stvari. Katera stran Sile pa ti je bližja, svetla ali temna?

Sem pa mislila, da sem to ze dovolj jasno obrazložila, kaj? Sem na temni strani sile ter to izkazujem zelo očitno, zakaj pa je temu tako sem res že zelo razumljivo izrazila.

In kako je kaj z tvojim obvladovanjem Sile? Bitja so namreč zelo različna, nekatera so zelo podkovana v Sili, medtem ko jo druga skorajda ne občutijo.

Darth Shagarth me je naučil mnogo starodavnih spretnosti Sithov, za obvladovanje katerih so Jediji preveč zapeti, a vendar me je prosvetil tudi v mojstrstva svetlih vitezov, kajti mnogi Sithi so kaj hitro končali svojo usodo, ko so podcenjevali spretnosti svojih nasprotnikov. Drznem si trditi, da silo obvladam zelo dobro, a vendar je moja močna točka dvoboj s svetlobnim mečem in ne s silo.

Ne skrbi, ta skrivnost bo ostala skrita pri meni. Toda vedno se najdejo kakšni razlogi za medsebojne spore. Kako kaj gledaš na druge pripadnike svoje rase?

Tega pa res ne morem določit. Twi'Leki smo pač Twi'Leki.

Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike drugih ras?

Ne delam ravno razlik med rasami; zame so vsi isti. Kdor ni izkusil pota Sithov ni živel, zatorej se z drugimi ne družim veliko. Naša srečanja so ponavadi zelo kratka in se bridko končajo s svistom mojega rdečega rezila.

Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike večinske rase, s tem mislim ljudi. Ti, ki so se namnožili po večini znane galaksije in mnoge odrinili na rob. Kako gledate nanje?[/b]

Ljudje so zabavne igračke, sploh moški. Tako zlahka podlezejo ženskim čarom, da je z njimi enostavno upravljati tudi brez obvladovanja sile. So tudi lahko ranljivi in povečini ne ravno zanimivi nasprotniki, saj v kakršnem koli boju z menoj v večini primerov ne zdržijo kaj več kot nekaj kratkih sekund. Je pa res, da so dokaj zanimivi in premnogokrat tudi spretni v postelji, to jim je treba priznati.

Resnično, arhiv te nikakor ne najde. Neumna tehnologija. Si cele dneve čepel samo doma ali si potoval naokrog? Od bitja do bitja je to zelo raznoliko, tako da me tvoj odgovor resnično zanima.

Življenje me je popeljalo na najbolj raznovrstne konce in kraje Galaksije. Videla sem že nadvse čudna bitja in najbolj zanimive rastline ter živali, ki niso spominjala na nič kar so prej uzrle moje oči. Seveda sem mogla ugotoviti tudi, kako izgledajo od znotraj, to je bilo vedno najbolj zabavno.

Če si torej potoval, kako pa najraje potuješ? Peš, z vozili, z ladjo? Vem, da ne moreš leteti, a prav to je najboljše.

Največkrat kar peš, saj to najbolj utrdi telo in duha. Kadar sem potovala med planeti pa sem, logično, letela z vesoljsko ladjo.

Ne vem več, kaj bi te vprašal, saj sem o tebi izvedel veliko iz tvojih besed, še več pa vidim z lastnimi očmi. Prav tako pa si mi razkril dovolj podatkov, da te lahko vpišem v arhiv. Pojdi zdaj ter se užij svobode v svetu, ki je pred tvojimi nogami in naj te Sila vedno spremlja.
Darth Talon
Darth Talon
Sith

Število prispevkov : 1
Join date : 20/10/2010

Nazaj na vrh Go down

Twi'leki Empty Re: Twi'leki

Objavlja by Darth Sidious Čet Okt 21, 2010 6:58 pm

Dobrodošla na forumu! Opis tvojega lika je natančen in podroben, tako da te lahko brez pomislekov odobrim. Začni kar pisati na Korribanu, kjer se lahko pridružiš mojemu liku.
Ti bom zmanjšal avatar, saj je ta veliko prevelik.
Darth Sidious
Darth Sidious
Sith Lord

Število prispevkov : 35
Join date : 12/10/2010

https://vstaja-imperija.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Twi'leki Empty Re: Twi'leki

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu